20 czerwca 2009 /na warszawskiej pradze
/ inżynierska 1 / klub winowajca

odbędzie się wystawa fotografii i plakatu Patrycji Płanik, koncert Justyny Wasilewskiej oraz performance : Lea Divine one wo/man show.

Ideą tej imprezy jest skupienie młodych twórców, zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki, stworzenie między nimi twórczego dialogu: obrazu, dźwięku, wokalu, perfomance’u.

Prezentowane w ramach wystawy fotografie i plakaty to cykl obrazów, który powstawał na przestrzeni 2008/2009 w ramach współpracy z Teatrem Studyjnym działającym przy PWSFTViT w Łodzi. Efektem jest dziewiętnaście portretów i cztery plakaty, jakie zawisną w praskim klubie Winowajca. Projekt ten wiąże w sobie elementy design’u i fotografii. Zdjęcia publikowane już m.in. w gazecie wyborczej przedstawiają portrety absolwentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Minimalistyczne środki wyrazu jakimi posłużyła się autorka zdjęć sprawiają, że fotografowane przez nią twarze otwierają przed widzem ich własny i osobisty świat. Wystawa towarzyszy V Międzynarodowemu Festiwalowi Szkół Teatralnych w Warszawie / 15 IV – 22 IV/.

Performance Lea Divine one wo/man show. Tym razem kontrowersyjna performerka i skandalistka znana szerokiej publiczności z afery „płonących penisów w ministerstwie” zabierze warszawską publiczność w podróż po jej niezgłębionym dualnym kobiecym wnętrzu. Mimo, że obiecuje ukazać swoją łagodną stronę, znając jej wcześniejsze dokonania spodziewajmy się raczej „jazdy” bez trzymanki. Całe wydarzenie zabrzmi przy akompaniamencie gitarzysty, skrzypaczki, beatboxera oraz uroczych chórków.

Koncert Justyny Wasilewskiej wypożyczalnia sennych przeżyć czyli druga historia świata. Zdobywczyni pierwszej nagrody na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu postanowiła odejść od prostych form muzycznych na rzecz łączenia różnych stylów i inspiracji. Możemy spodziewać się niezwykłej mieszanki brzmień z wykorzystaniem beatboxu, skrzypiec oraz fortepianu do tekstów min. Mirona Białoszewskiego.