Wydarzenia w Klubie Festiwalowym


Koncert zespołu Tupika

Zespół Tupika został założony przez kontrabasistę Norberta Kubacza i skrzypka Patryka Zakrockiego późną jesienią 1999 r. Grupa gra muzykę oscylującą między free jazzem a współczesną kameralistyką.
„Duchowymi ojcami” Tupiki są: Ornette Coleman, Anthony Braxton, Iannis Xennakis, Igor Strawiński i Amon Tobin. W 2008 roku skomponowali muzykę do spektaklu dyplomowego studentów IV roku WA Akademii Teatralnej Nosorożce, czyli studium przedmiotu w reż. Piotra Cieplaka.

Data: 15 czerwca, godz. 22:00


Łukasz Perkowski – Slajdowiska
WARSZAWA MA oraz NA ULICY

Urodzony w 1976 r. na Powiślu. Warszawiak z dziada pradziada, wspinacz, fotograf. Od lat przemierza miasto ulicami i dachami z zachwytem i ściśniętym sercem. O swym projekcie, który mogą państwo obejrzeć, napisał:
Choć to fotografie sprzed kilku lat, takiej Warszawy już nie ma, mnie takiego już nie ma, wciąż wracam do niej spojrzeniem i biciem serca. Z całej duszy chciałem Wam pokazać to, co tu widziałem i przeżywałem. Pozdrawiam, Łukasz

Data: 16–17 czerwca, godz. 22:00


Leszek Lorent
Upadłe Anioły – misterium perkusyjne

Leszek Lorent jest absolwentem klasy perkusji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ma na swoim koncie prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów; specjalizuje się w wykonywaniu utworów multiperkusyjnych oraz dzieł teatru instrumentalnego. Współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Filharmonią Zielonogórską, Operą Narodową, Akademią Teatralną oraz z akademickim Studium Muzyki Nowej. Jest doktorantem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz członkiem Stowarzyszenia Artystów Euforis.
Koncert będzie formą misterium. Leszek Lorent wykona utwory takich kompozytorów, jak: Vinko Globokar, Paweł Buczyński, Dariusz Przybylski.
Leszek Lorent o koncercie: Jest to artystyczna wizja przejścia człowieka od pozornej normalności, przez schizofrenię, obłęd, myśli samobójcze, śmierć, aż do całkowitego oczyszczenia, które może dać jedynie sztuka. Ona jest bowiem cząstką Boga, Jego najdoskonalszą emanacją, Jego siłą i boskością.

>> zobacz zdjęcia

Data: 18 czerwca, godz. 22:00


Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna
im. Ludwika Solskiego w Krakowie

Pokaz pracy egzaminacyjnej II roku E studentów Wydziału Aktorskiego (specjalność wokalno-aktorska) pod kierunkiem Beaty Fudalej. W programie tradycyjne piosenki rosyjskie.

Data: 22 czerwca, godz. 22:00